INFLUEL 10 fľaštičiek

INFLUEL   10 fľaštičiek

ZAČIATOK VIRÓZY, CHRÍPKA

Sú prírodné bylinné zmesi vyvinuté na pomoc pri posilnenení imunitného systému, pomáha zmierňovať symptómy pri chrípke a prechladnutí, uľahčovať rekonvalescenciu, podporovať odstraňovanie toxínov po liečbe.

Vlastnosti a indikácie: Môže pôsobiť protizápalovo, analgeticky a antipireticky. Môže mať antiseptický účinok, pôsobiť ako bariéra proti vonkajším mikrobiálnym vplyvom, stimulovať a úpravovať imunitný systém. Napomáha posilňovať imunitný systém, zabraňovať symptómom pri chrípke a prechladnutí, uľahčovať rekonvalescenciu, podporovať odstraňovanie toxínov po liečbe. Pomáha pri prevencii a liečbe chrípky a ich bakteriálnych komplikácií, pri respiračných infekciách, ako doplnok pri antibiotickej liečbe bakteriálnych infekcií zacielený na posilnenie imunitnej reakcie organizmu. Napomáha pri laryngitíde – zápal hltana, zápale stredného ucha, zápale dutín.

Vybrané zloženie: Vŕba biela - rastlina môže pôsobiť antipyreticky, protizápalovo, antireumaticky a antispazmaticky. Obsahuje salicín, ktorý sa po orálnom podávaní  hydrolyzuje na úrovni tráviaceho traktu na glukózu a saligenín, a práve saligenín sa neskôr v krvnom obehu metabolizuje na kyselinu salicylovú.

Lipa malolistá - jej použitie sa odporúča pri prechladnutiach, horúčkach a reumatických ochoreniach, rovnako aj proti kašľu a pri kataroch dýchacích ciest. Rastlina môže mať tiež sedatívny účinok pri stavoch nervového napätia.

Baza čierna - Pôsobí diureticky. Pomáha pri reumatických zápalových ochoreniach, a v prípade zápalových respiračných chorôb.

Tymian - Môže pôsobiť antisepticky, napomáha proti kašľu, vykašliavaniu, a proti kŕčovým stavom. Hlavne jednomocný fenol tzv. tymol je najvýznamnejším baktericídnym a fungicídnym činidlom, preto napomáha dezinfekčnému procesu. 

Škorica - Esenciálny olej zo škorice môže pôsobiť antisepticky, antimikrobiálne, adstringentné a paraziticídne . Napomáha pôsobiť proti baktériám ako Staphylococcus aureus, Escherichia coli a Candida albicans.

Klinčeky -  Môžu pôsobiť antisepticky a antibakteriálne, proti kŕčom a tiež ako lokálne anestetikum.

Propolis - napomáha zabraňovať množeniu a opakovaniu rhinovírusov a chrípkového vírusu. Preto sa odporúča jeho použitie pri prevencii a liečbe chrípky a chorôb z prechladnutia. Npomáha v boji proti baktériám.

Echinacea - Odporúča sa používať pri liečbe opakujúcich sa infekcií dýchacích ciest a dolných a močových ciest. Môže mať priaznivý vplyv na zníženie doby trvania ochorenia.

Baptisia - Má veľmi podobné terapeutické vlastnosti ako Echinacea. Napomáha pôsobiť antimikrobiálne a imunostimulačne. Môže sa používať keď sú ochorenia a infekcie spojené s horúčkou a lymfatickým preťažením.

Mačací pazúr -  Napomáha v boji proti účinku DNA polymerázy a reverznej transkriptázy, ktorá sa podieľa na opakovaní / množení vírusu.

Kozinec blanitý -  Napomáha zvyšovať počet lymfocytov a polymorfonukleárnych buniek v periférnej krvi a podporuje lymfocyt blastogeneze, pomáha stimulovať humorálnu imunitu, zvyšovať tiež cytotoxický účinok lymfocytov, zároveň zvyšovať cyto-toxický účinok lymfocytov.

Všehojovec štetinatý alebo sibírsky ženšeň (Eleutherococcus senticosus Maxim) - Extrakty všehojovca štetinatého napomáhajú imunostimulačnej aktivite s nárastom fagocytózy, počtu T buniek a NK (Natural killer) buniek, napomáha aj pri produkcii interferónu a protilátkovej odpovedi.

Ruža šípová - Je bohatým zdrojom vitamínu C, zároveň napomáha pri stavoch s deficitom tohto vitamínu a pri prevencii a liečení chorôb dýchacích ciest v zimnom období. Šípky majú široké využitie v prípade podávania antibiotík, kedy môže dochádzať k poklesu beta a gama globulínu a zníženiu imunitnej reakcie v tele.

Zloženie: Echinacea 300 mg, Vŕba biela 300 mg, Propolis 200 mg, Ruža šípová 200 mg, Baza čierna 200 mg, Lipa malolistá 200 mg, Kozinec blanitý 160 mg, Baptisia 160 mg, Mačací pazúr 160 mg, Sibírsky ženšeň 100 mg, Škorica 4 mg, Klinčeky 3 mg, Tymián 3 mg

Dávkovanie

Ako prevencia: jeden alebo dva flakóniky za týždeň.

V akútnej fáze: jeden flakónik dvakrát denne.

Balenie: 10 fľaštičiek, spolu 50 ml

Poznámka: Výživový doplnok.Tento prípravok nie je liek a nemôže nahradiť lieky predpísané lekárom! Nie je určený ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Skladujte mimo dosahu detí.

BIOSmedica s.r.o.

22,80€

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie