MIŠPUĽNÍKOVÝ SIRUP

MIŠPUĽNÍKOVÝ SIRUP

Bylinný sirup proti kašľu.

300
CHUAN BEI PI PA LU
doplnok stravy 

- kašeľ, škrabanie v krku
- chrapot, pobolievanie hlasiviek po dlhom rozprávaní či speve
- zápal priedušiek so zahlienením a nemožnosťou odkašlať
- chronický kašeľ s problematickým vykašliavaním, napríklad fajčiarsky

Táto bylinná kombinácia je pripravená v obľúbenej sirupovej forme. Užíva sa na zmiernenie kašľa a zahlienenia dýchacích ciest, najmä u detí. Podáva sa najmä pri dráždivom kašli s ťažkým vykašliavaním hustých hlienov, či pri suchom a neproduktívnom kašli. Listy mišpule patria v Ázii k najznámejším prírodným prostriedkom na kašeľ.

Dávkovanie a doba užívania:
Dospelí: 1 polievková lyžica 3 – 4x denne, zaliať teplou vodou, premiešať a vypiť.
Deti od 3 do 12 rokov: 1 kávová lyžička 3 – 4x denne, zaliať teplou vodou a dať vypiť.
Dojčatám možno sirup podávať v čaji.
Účinok možno pozorovať po niekoľkých dňoch i pri chronickom kašli.

Po otvorení je vhodné sirup uchovávať v chladničke.

Hlavnou zložkou zmesi sú listy z mišpuľníku japonského. Tento už zdomácnený strom je v Ázii veľmi rozšírený najmä pre svoje sladké plody, podobajúce sa malým hruškám. Strom kvitne v zime a plody dozrievajú na jar, podobne ako u nás čerešne. Džem z plodov mišpuľníku je lahôdka pre deti. Tieto plody, podobajúce sa zlatistým hruštičkám sú zobrazené na obale sirupu. Za mišpuľníkovými plodmi vo svojej famóznosti nezaostávajú ani jeho listy. Patria k najznámejším rastlinným drogám pre úpravu kašľa, vyznačujú sa svojím protizápalovým účinkom, pomáhajú pri opitosti i depresiách. Pretože v čínskej medicíne sa málokedy používa len jedno liečivo, je i v MIŠPUĽNÍKOVOM SIRUPE zastúpených bylín viacej. Dôležitá je najmä fritilária, ktorá je považovaná za osvedčeného partnera mišpuľníkových listov v receptúrach na kašeľ. I originálny názov sirupu obsahuje mená týchto dvoch rastlín (CHUAN BEI – fritilária, PI PA – mišpuľník). Ďalšie pomocné byliny dopĺňajú sirup tak, aby mal komplexné pôsobenie na kašeľ rôzneho pôvodu – odhlienenie, protizápalový efekt, regenerácia a zvlhčenie dýchacích ciest, zníženie kašľového, prípadne i dávivého reflexu.

Sirup sa vhodne kombinuje s podávaním bylinných guľôčok, napríklad so zmesou 003 - KREHKOSŤ JARNÉHO KVIETKA pri akútnom kašli pri viróze, alebo pri dlhšiu dobu trvajúcom kašli s produktom 033 - VYLADENIE CITAROVÝCH STRÚN. Pri suchom dráždivom kašli podávame spolu s 131 - HVIZD STRIEBORNEJ PÍŠŤAĽKY.

Autor zmesi: Zostavené podľa starovekej ľudovej receptúry.

sirup 120ml

Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

4,50€

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie