MEDOVKA 100% BIO DEMETER 1ml

MEDOVKA 100% BIO  DEMETER 1ml

smútok, depresia, herpes, trávenie, kŕče-koliky, plynatosť, nevoľnosť, astma, kašeľ so žltými hlienmi, migrény, menštruačné bolesti, nespavosť, rozrušenie, nepokoj, nesústredenosť, depresia, potlačený hnev, vysoký tlak

Jemná, svieža, bylinná, upokojujúca vôňa.

Už rímsky lekár a botanik Plinius ospevoval jej účinky proti mikróbom a herpesu, bolesti svalov, kŕčom, astme a bolestiam zubov. Avicena o nej napísal, že rozveseľuje srdce a posilňuje vitalitu ducha a harmonizuje. Používa sa pri nervových a srdcových problémoch.
Olej pomáha zlepšovať činnosť pečene, žalúdku a čriev. Najznámejšie je jeho použitie pri herpesových infekciách.
Tradičná čínska medicína využíva jej chladivý účinok na odstránenie stagnujúcej energie v pečeni a srdci. Pozitívny účinok pri rozširovaní ciev. 
Vhodná pre ľudí, ktorí pocity ublíženia a hnevu potláčajú.
Je symbolom materstva a detstva, upokojuje, navodzuje pocit dôvery.
Nepoužívatť pri zväčšenej prostate.

NA prípravu pravého oleja je potrebné veľké množstvo listov a olej je veľmi drahý. Lacnejšie verzie nie sú pravými 100% olejmi.

Medovka je vytrvalá liečivá rastlina, voní mierne po citrónoch, dáva prednosť teplému podnebiu. Dorastá až do 1 metrovej výšky, má malé biele kvety a silne voňajúce listy vajcovitého tvaru. Melissa je známa ako Bastard balzam alebo medu Blum. V prírodnom liečitelstve sa používa pri problémoch pokožky, dýchacích a žalúdočných ťažkostiach a pri psychickom napätí a nespavosti.

Dávkovanie nájdete v časti Prírodná lekáreň články. Môže byť hypersenzitívna. Nepoužívať u malých detí. Nepoužovať na kožu vo vyššej koncetntrácii ako 1%.
Éterické oleje môžete využiť mnohými spôsobmi. Možno ich použiť ako prísadu do masážnych olejov, krémových komplexov, kúpeľov, vonných zmesí i do aromalampy.
100% prírodné éterické oleje Primavera tvoria najširšiu kolekciu certifikovaných esenciálnych olejov, získaných šetrným spôsobom z biodynamicky vypestovaných rastlín.

Skladujte v suchu, tme a chlade a dokonale uzavreté.

Z legislatívy vyplýva povinnosť poskytnúť nasledovné informácie:
Éterické oleje sú síce prírodné, ale sú to vysoko koncentrované prchavé, horľavé látky. Vo všeobecnosti sa na liter oleja použije 50-200kg rastlín alebo ich častí, podľa druhu, preto je potrebné ich vždy zriediť v správnom pomere. Neriedené oleje nikdy nepoužívajte priamo na pokožku s výnimkou: Levanduľa a Tea Tree.
Chráňte oči! Nepatrí do rúk deťom.

Upozorňujeme na bezpečnostné pokyny na výrobku:
Horľavá kvapalina a pary. Môže spôsobiť podráždenie pokožky. Môže spôsobiť alergické kožné reakcie. Chráňte pred teplom / iskrou / otvoreným ohňom / horúcimi povrchmi. Zákaz fajčenia. Používajte ochranné rukavice.
Po požití okamžite volajte volajte TOXIKOLOGICKÉ CENTRUM. Nevyvolávajte zvracanie.
Toxický pre vodné organizmy s dlhodobými účinkami.
Obsah / obal likvidujte v zbernom mieste nebezpečného odpadu.

Zloženie: 1% EO medovka, 99% alkohol

Ingredients INCI: Melissa Officinalis Leaf Oil, Citral**, Geraniol**, Citronellol**, Limonene**, Linalool**

** prirodzená súčasť silice

Miesto zberu: Francúzsko / Taliansko - Bio / Demeter

Obsah: 1 ml

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie