KORIANDER BIO 5ml

KORIANDER BIO 5ml

trávenie, kŕče, koliky, nevoľnosť, nechutenstvo, plynatosť, afrodiziakum, bolestivé blokády, bolesti kĺbov, zápal nervov, stuhnutosť a bolestivosť svalov, osvieženie intelektu pri myšlienkovom preťažení, nedostatok spontánnosti, pocit neistoty, nepokoj, úzkosť

Aromatická, teplá, korenistá vôňa s harmonizačným a relaxačným účinkom.

O koriandri sa zmieňuje Biblia, sanskrtskí pisatelia aj stredoveké lekárske knihy. Hebrejci ho porovnávali s mannou, vedeli, že obsahuje "tajomstvo šťastia" a "nesmrteľnosti",  z toho dôvodu bol ponúkaný aj k chrámovým modloslužbám. Čarodejniciam slúžil ako afrodiziakum a na prípravu nápoja lásky, pretože dokázal navodiť povznesenú náladu.
Tradičná čínska medicína ho vždy používala ako tonikum pre žalúdok, slezinu a srdce. Z pohľadu TČM okrem sa okrem trávenia vzťahuje k intelektu, schopnosti premýšľať, analyzovať a prijímať myšlienky. Vyvoláva , rovnako ako esenciálny olej z rasce, pocity istoty, pokoja a spontánnosti. Podporuje cirkuláciu energie a týmto spôsobom odstraňuje bolesti z bokády.

Koriander rastie po celom svete ako jednoročná rastlina, používa sa ako korenie a liečivá bylina. V prírodnom liečitelstve sa používa pri problémoch žalúdka a zažívacích ťažkostiach. V kuchyni sa nachádza v chlebovej zmesi korenia je súčasťou zmesi korenia kari, vhodný je do vianočného pečiva a likérov. Koriander sa tiež používa v parfumérii.

Dávkovanie nájdete v časti Prírodná lekáreň články.
Éterické oleje môžete využiť mnohými spôsobmi. Možno ich použiť ako prísadu do masážnych olejov, krémových komplexov, kúpeľov, vonných zmesí i do aromalampy.
100% prírodné éterické oleje Primavera tvoria najširšiu kolekciu certifikovaných esenciálnych olejov, získaných šetrným spôsobom z biodynamicky vypestovaných rastlín.

Skladujte v suchu, tme a chlade a dokonale uzavreté.

Z legislatívy vyplýva povinnosť poskytnúť nasledovné informácie:
Éterické oleje sú síce prírodné, ale sú to vysoko koncentrované prchavé, horľavé látky. Vo všeobecnosti sa na liter oleja použije 50-200kg rastlín alebo ich častí, podľa druhu, preto je potrebné ich vždy zriediť v správnom pomere. Neriedené oleje nikdy nepoužívajte priamo na pokožku s výnimkou: Levanduľa a Tea Tree.
Chráňte oči! Nepatrí do rúk deťom.

Upozorňujeme na bezpečnostné pokyny na výrobku:
Horľavá kvapalina a pary. Môže spôsobiť podráždenie pokožky. Môže spôsobiť alergické kožné reakcie. Chráňte pred teplom / iskrou / otvoreným ohňom / horúcimi povrchmi. Zákaz fajčenia. Používajte ochranné rukavice.
Po požití okamžite volajte volajte TOXIKOLOGICKÉ CENTRUM. Nevyvolávajte zvracanie.
Toxický pre vodné organizmy s dlhodobými účinkami.
Obsah / obal likvidujte v zbernom mieste nebezpečného odpadu.

Ingredients INCI: Coriandrum Sativum (Coriander) Fruit OilGeraniol**, Limonene**, Linalool**

** prirodzená súčasť silice

Miesto zberu: Francúzsko

Obsah: 5 ml

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie