RUMANČEK MODRÝ BIO 1ml

RUMANČEK MODRÝ BIO 1ml

frustrácia, podráždenosť, vzrušenie, náhle záchvaty hnevu, výkyvy nálady, precitlivenosť, pocit viny, nízke sebavedomie,depresia s úzkosťou alebo rozrušením, nespavosť, nepokojný spánok, nočné mory, alergie, svrbivé vyrážky,svalové a nervové bolesti, koliky, migrény, prerezávanie zúbkov,nepravidelná stolica, bolestivá menštruácia, afty,hnačky, poruchy trávenia, bolesti, Streptokokus

má jemnú kvetinovú vôňu a upokojujúce účinky

Tropizmus podľa Tradičnej čínskej medicíny: 

psychika -nervový systém: frustrácia, podráždenosť, vzrušenie, náhle záchvaty hnevu, výkyvy nálady, precitlivenosť, pocit viny, nízke sebavedomie,depresia s úzkosťou alebo rozrušením, nespavosť, nepokojný spánok, nočné mory, migrény
dýchací  systém: zápaly
tráviaci systém: koliky, prerezávanie zúbkov, nepravidelná stolica, afty, hnačky, poruchy trávenia
močovo - pohlavný systém: bolestivá menštruácia, cystitída
pohybový systém:  svalové  a nervové bolesti
kožný systém: alergie, svrbivé vyrážky
Pomáha pri streptokokových zápaloch


V anglosaskej literatúre sa označuje ako German camomile.

Olej z rumančeka kamilkového modrého (Matricaria recutita, Chamomilla Recutita) sa často mýli s "marockým modrým harmančekom" (Tanacetum annuum, blue tansy), kotrý patrí do skupiny tzv. harmančekových olejov.

Olej z rumančeka kamilkového (modrého) má antiseptické, protizápalové a antialergické účinky, takže je dobre znášaný aj citlivou pokožkou, ktorá je náchylná k červenaniu. Urýchľuje hojenie a pomáha pri problémoch so zažívaním. Jeho utišujúce účinky môžete využiť aj na psychiku - zmierňuje nervozitu, depresie a pomáha proti nespavosti.

Dávkovanie nájdete v časti Prírodná lekáreň články.
Éterické oleje môžete využiť mnohými spôsobmi. Možno ich použiť ako prísadu do masážnych olejov, krémových komplexov, kúpeľov, vonných zmesí i do aromalampy.
100% prírodné éterické oleje Primavera tvoria najširšiu kolekciu certifikovaných esenciálnych olejov, získaných šetrným spôsobom z biodynamicky vypestovaných rastlín.

Skladujte v suchu, tme a chlade a dokonale uzavreté.

Z legislatívy vyplýva povinnosť poskytnúť nasledovné informácie:
Éterické oleje sú síce prírodné, ale sú to vysoko koncentrované prchavé, horľavé látky. Vo všeobecnosti sa na liter oleja použije 50-200kg rastlín alebo ich častí, podľa druhu, preto je potrebné ich vždy zriediť v správnom pomere. Neriedené oleje nikdy nepoužívajte priamo na pokožku s výnimkou: Levanduľa a Tea Tree.
Chráňte oči! Nepatrí do rúk deťom.

Upozorňujeme na bezpečnostné pokyny na výrobku:
Horľavá kvapalina a pary. Môže spôsobiť podráždenie pokožky. Môže spôsobiť alergické kožné reakcie. Chráňte pred teplom / iskrou / otvoreným ohňom / horúcimi povrchmi. Zákaz fajčenia. Používajte ochranné rukavice.
Po požití okamžite volajte volajte TOXIKOLOGICKÉ CENTRUM. Nevyvolávajte zvracanie.
Toxický pre vodné organizmy s dlhodobými účinkami.
Obsah / obal likvidujte v zbernom mieste nebezpečného odpadu.

Ingredients INCI: Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Oil

Miesto zberu: Egypt, Taliansko - Bio

Obsah: 1 ml

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie