012 HUANG LIAN JIE DU WAN TIEŇ BROKÁTOVÉHO ZÁVOJA

012 HUANG LIAN JIE DU WAN TIEŇ BROKÁTOVÉHO ZÁVOJA

Zápalové procesy rôzneho pôvodu so sklonom k hnisaniu. Pocity horkosti či pálenia v rôznych oblastiach.

Hlavné zameranie:
- zápal s hnisaním v ktorejkoľvek oblasti
- akné
- zápalové komplikácie pooperačných stavov

V zmesi obsiahnutý koptis čínsky (Huang Lian) je pravdepodobne najznámejšou protizápalovo pôsobiacou bylinou v čínskom liekopise. Spolu s ďalšími pomocnými bylinami sa používa na liečbu akéhokoľvek zápalu v tele. Každá z bylín má vzťah k určitej časti organizmu tak, aby spoločne dosiahli i na skryté ložiská (fokusy), z času na čas vyvolávajúce prejavy zápalu. Zmes teda podávame vždy tam, kde máme podozrenie z „otravy" organizmu zápalom.

Zmes má prírodné antibiotické účinky, ktoré počas liečby podporujeme vhodným stravovaním.

Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 8 guľôčok, pri chronických zápaloch po dobu jedného mesiaca.

Zmes je zložená zo štyroch bylín, najčastejšie používané k potlačeniu zápalu. Ich pôsobenie však nezasahuje pečeň alebo krvotvorbu, akoto niekedy býva pri antibiotikách. Táto bylinná kombinácia vždy začlení biele krvinky, ako aj čistiace pôsobenie pečene do boja s infekciou. Posilnením pečeňových funkcií pomocou horčín obsiahnutých v šišaku, koptise, korkovníku alebo gardénii a ďalších účinných látok pomáhajú organizmu v rýchlom vylúčení látok, vzniknutých v zapálenom tkanive a kolujúcich v organizme. Táto fáza liečby zápalu je snáď ešte dôležitejšia, ako samotná liečba, pretože znižuje možnosť opätovnej infekcie alebo rozsevu zápalu.

Pri kožných zápaloch, najmä akné, sa zmes kombinuje s produktom 011 - PATORO UHASENÍ SOPKY, či 013 - ČISTÝ TOK RIEKY. Obe uvedené zmesi pôsobia skôr povrchovo - na koži, zatiaľ čo TIEN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJA má širšie použitie. Pri zápaloch spojiviek bez hnisania podávame 003 - KREHKOSŤ JARNÉHO KVIETKA či 014 - HORCOVÝ ELIXÍR (viď ich popis).

Autor zmesi:
Dr. WANG TAO. Táto zmes bola prvý krát popísaná v diele WAI TAI BI YAO v r. 752.

: 200 guľôčok/ 33g

Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie