012 HUANG LIAN JIE DU WAN TIEŇ BROKÁTOVÉHO ZÁVOJA

012 HUANG LIAN JIE DU WAN TIEŇ BROKÁTOVÉHO ZÁVOJA

Zápalové procesy rôzneho pôvodu so sklonom k hnisaniu. Pocity horkosti či pálenia v rôznych oblastiach.

Hlavné zameranie:
- zápal s hnisaním v ktorejkoľvek oblasti
- akné
- zápalové komplikácie pooperačných stavov

V zmesi obsiahnutý koptis čínsky (Huang Lian) je pravdepodobne najznámejšou protizápalovo pôsobiacou bylinou v čínskom liekopise. Spolu s ďalšími pomocnými bylinami sa používa na liečbu akéhokoľvek zápalu v tele. Každá z bylín má vzťah k určitej časti organizmu tak, aby spoločne dosiahli i na skryté ložiská (fokusy), z času na čas vyvolávajúce prejavy zápalu. Zmes teda podávame vždy tam, kde máme podozrenie z „otravy" organizmu zápalom.

Zmes má prírodné antibiotické účinky, ktoré počas liečby podporujeme vhodným stravovaním.

Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 8 guľôčok, pri chronických zápaloch po dobu jedného mesiaca.

Zmes je zložená zo štyroch bylín, najčastejšie používané k potlačeniu zápalu. Ich pôsobenie však nezasahuje pečeň alebo krvotvorbu, akoto niekedy býva pri antibiotikách. Táto bylinná kombinácia vždy začlení biele krvinky, ako aj čistiace pôsobenie pečene do boja s infekciou. Posilnením pečeňových funkcií pomocou horčín obsiahnutých v šišaku, koptise, korkovníku alebo gardénii a ďalších účinných látok pomáhajú organizmu v rýchlom vylúčení látok, vzniknutých v zapálenom tkanive a kolujúcich v organizme. Táto fáza liečby zápalu je snáď ešte dôležitejšia, ako samotná liečba, pretože znižuje možnosť opätovnej infekcie alebo rozsevu zápalu.

Pri kožných zápaloch, najmä akné, sa zmes kombinuje s produktom 011 - PATORO UHASENÍ SOPKY, či 013 - ČISTÝ TOK RIEKY. Obe uvedené zmesi pôsobia skôr povrchovo - na koži, zatiaľ čo TIEN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJA má širšie použitie. Pri zápaloch spojiviek bez hnisania podávame 003 - KREHKOSŤ JARNÉHO KVIETKA či 014 - HORCOVÝ ELIXÍR (viď ich popis).

Autor zmesi:
Dr. WANG TAO. Táto zmes bola prvý krát popísaná v diele WAI TAI BI YAO v r. 752.

: 200 guľôčok/ 33g

Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info