016 DAO CHI WAN MAJSTROVSKÉ ODVEDENIE ČERVENÉHO

016 DAO CHI WAN MAJSTROVSKÉ ODVEDENIE ČERVENÉHO

Podráždenie, horkosť pri srdci, búšenie srdca, náhle močové infekcie.

Hlavné zameranie:
- pocit horka či pálenie v tvári
- začervenenie, búšenie srdca a potenie pri emočnom podráždení
- afty v ústach, lokalizované prevažne na jazyku
- močová infekcia
- bez evidentného predchádzajúceho prechladnutia

Protizápalové pôsobenie zmesi sa využíva najmä pri liečbe zápalov na slizniciach (ústnej dutiny či močových ciest) a na upokojenie pri nespavosti, búšení srdca, tréme, podráždení. Srdce je vládcom hornej polovice tela, ľadviny dolnej. Stav srdca sa teda prejavuje v tvári. „Prevaha ohňa" v srdci vedie k začervenaniu, zápalom, niekedy sprevádzaným búšením srdca, nespavosťou či podráždením. Pokiaľ horúčosť prenikne do vnútorných dráh tela, môže zostúpiť k ľadvinám a močovému mechúru a vyvolať močovú infekciu. Tradične sa vyššie popísané príznaky pripisovali tzv. „ohňu srdca", ktorý vzniká nadmernou intelektuálnou aktivitou, či už plodnou, tzn. tvorivým a pracovným nasadením, tak i tou neplodnou, tzn. neustálym premietaním o veciach, ktoré boli a už nie sú a ktoré by bolo treba zmeniť a pritom to nejde. Typickým príznakom býva búšenie srdca a afty spolu s prítomnosťou tmavo žltého moču alebo bolestivé močenie spojené s rezaním a pálením (moderne sem možno zaradiť i močové infekcie).

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa jedná o nahromadenie horúčosti v srdci prejavujúcej sa nepokojom a nespavosťou. Druhým dôvodom podania zmesi je náhle vzniknutá močová infekcia, ktorá však nie je vyvolaná prechladnutím, ale prichádza nečakane či po psychickom vypätí.

Dávkovanie a doba užívania:
Zmes je určená na akútne podávanie (obvykle 3x denne 10 guľôčok). Efekt býva zjavný už po jednom týždni. Pri chronických problémoch odporúčame konzultáciu s terapeutom tradičnej čínskej medicíny.

Rehmania lepkavá a ďalšie pomocné byliny pôsobia na telo a dušu. Na telesnej úrovni sa znižuje nadmerný tonus sympatického nervového systému (búšenie srdca, zvýšené prekrvenie atď.) a aktivita zápalu na slizniciach (dutiny ústnej alebo močových ciest).

Produkt 014 - HORCOVÝ ELIXÍR sa taktiež podáva pri močových infekciách, ale pri jeho podávaní nebýva tak výrazná podráždenosť, búšenie srdca a náhle citové vzplanutie. Podáva sa skôr pri dlhodobej psychickej nestabilite a opakovaných močových infekciách. Zmes 102 - HORE OD RIEČNEJ DELTY pôsobí rovnako na zápaly močových ciest, podáva sa vtedy, ak nie sú príznaky psychického podráždenia - teda ak sa jedná o "obyčajnú", nekomplikovanú močovú infekciu. V prípade výraznejších problémov sa môžu zmesi podávať súbežne. Pri aftách v ústach, rozsiatych tak na jazyku, ako aj na vnútornej strane tváre, sa zmes kombinuje s produktom 015 - OBNOVA SPÁLENEJ ZEME. Pokiaľ nie je postihnutý jazyk, podáva sa iba 015 - OBNOVA SPÁLENEJ ZEME. Lokálne pri aftách a zapálených kútikoch podávame spolu so sprejom 450 - POHLADENIE RANNEJ ROSY.

Autor zmesi:
Dr. SHEN JIN AO, prvá zmienka je v knihe SHEN SHI ZUN SHENG SHU z r. 1773.

: 200 guľôčok/ 33g

Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie