031 QING QI HUA TAN WAN VÔŇA BOROVICOVÉHO HÁJA

031 QING QI HUA TAN WAN VÔŇA BOROVICOVÉHO HÁJA

Kašeľ s problematickým vykašliavaním hlienu, fajčiarsky kašeľ, chrápanie.

Hlavné zameranie:
- kašeľ s problematickým vykašliavaním hlienu
- fajčiarsky kašeľ

Zmes sa užíva na kašeľ s obtiažnym až bolestivým vykašliavaním väzkých žltých hlienov, ktoré sa typicky vyskytujú u akútnej či chronickej bronchitídy alebo astmy. Nepôsobí iba na postihnutú sliznicu, ktorej pomáha znižovať produkciu hlienov súvisiacich s jej podráždením, ale zároveň podporuje obranyschopnosť a odolnosť dýchacích ciest. Zmierňuje prejavy fajčiarskeho kašľa. Náchylnosť k nadmernému zahlieneniu môže byť podľa čínskej medicíny spôsobená konzumáciou mastných či sladkých jedál, preto sú v zmesi zastúpené i byliny podporujúce správne trávenie.

Vyššie popísaný stav sa často objavuje po nesprávne preliečenej infekcii, kedy sliznica zostáva podráždená a neustále produkuje hustý a ťažko vykašľateľný hlien.

Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 8 guľôčok. Účinok možno pozorovať po týždni, u fajčiarov je vhodné dlhodobé podávanie na ochranu dýchacieho ústrojenstva. Ak pretrváva po ústupe kašľa a zahlienenia pocit suchosti v ústach a chrapot, podáva sa zmes 131 - HVIZD STRIEBORNEJ PÍŠŤALKY.

BAN XIA (Rhizoma pinelliae ternatae), CHEN PI (Pericarpium citri reticulatae) a FU LING (Sclerotium poriae cocos) prečisťujú hlien a vlhkosť z pľúc a pomáhajú usmerňovať tok pľúcnej energie. Súčasne normalizujú trávenie, a tak bránia ďalšej kumulácii hlienu. DAN NAN XING (Pulvis arisaemae cum felle bovis) vysušuje hlien a vlhkosť a odstraňuje tlak na hrudi. ZHI SHI (Fructus immaturus citri aurantii) rozbíja stagnáciu hlienu, uvoľňuje kŕče. HUANG QIN (Radix scutellariae baicalensis) a GUA LOU REN (Semen trichosanthis) prečisťujú horúčosť z pľúc a pomáhajú nariediť tuhý hlien. Ničí bakteriálnu infekciu a toxíny takto vzniknuté a odstraňujú zatuhnutý, zauzlený hlien. Obe byliny môžu byť použité tiež pri liečbe pľúcneho abscesu, bolesti a tlaku na hrudi. XING REN (Semen pruni armenicae) zastavuje kašeľ, usmerňuje tok pľúcnej energie a spriechodňuje stolicu. Keď je v pľúcach horúčosť a hlien, býva pridružená zápcha. Keď voľne odchádza stolica, uvoľní sa lepšie stagnácia v pľúcach. SHENG JIANG (Rhizoma zingiberis officinalis recens) zlepšuje trávenie a rozpúšťa hlien stagnujúci v pľúcach, prieduškách a nose.

Autor zmesi:
Autor: Dr. WU KUN. Tato směs byla poprvé uvedena v díle YI FANG KAO v r. 1584.

: 200 kuliček/ 33g


Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info