031 QING QI HUA TAN WAN VÔŇA BOROVICOVÉHO HÁJA

031 QING QI HUA TAN WAN VÔŇA BOROVICOVÉHO HÁJA

Kašeľ s problematickým vykašliavaním hlienu, fajčiarsky kašeľ, chrápanie.

Hlavné zameranie:
- kašeľ s problematickým vykašliavaním hlienu
- fajčiarsky kašeľ

Zmes sa užíva na kašeľ s obtiažnym až bolestivým vykašliavaním väzkých žltých hlienov, ktoré sa typicky vyskytujú u akútnej či chronickej bronchitídy alebo astmy. Nepôsobí iba na postihnutú sliznicu, ktorej pomáha znižovať produkciu hlienov súvisiacich s jej podráždením, ale zároveň podporuje obranyschopnosť a odolnosť dýchacích ciest. Zmierňuje prejavy fajčiarskeho kašľa. Náchylnosť k nadmernému zahlieneniu môže byť podľa čínskej medicíny spôsobená konzumáciou mastných či sladkých jedál, preto sú v zmesi zastúpené i byliny podporujúce správne trávenie.

Vyššie popísaný stav sa často objavuje po nesprávne preliečenej infekcii, kedy sliznica zostáva podráždená a neustále produkuje hustý a ťažko vykašľateľný hlien.

Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 8 guľôčok. Účinok možno pozorovať po týždni, u fajčiarov je vhodné dlhodobé podávanie na ochranu dýchacieho ústrojenstva. Ak pretrváva po ústupe kašľa a zahlienenia pocit suchosti v ústach a chrapot, podáva sa zmes 131 - HVIZD STRIEBORNEJ PÍŠŤALKY.

BAN XIA (Rhizoma pinelliae ternatae), CHEN PI (Pericarpium citri reticulatae) a FU LING (Sclerotium poriae cocos) prečisťujú hlien a vlhkosť z pľúc a pomáhajú usmerňovať tok pľúcnej energie. Súčasne normalizujú trávenie, a tak bránia ďalšej kumulácii hlienu. DAN NAN XING (Pulvis arisaemae cum felle bovis) vysušuje hlien a vlhkosť a odstraňuje tlak na hrudi. ZHI SHI (Fructus immaturus citri aurantii) rozbíja stagnáciu hlienu, uvoľňuje kŕče. HUANG QIN (Radix scutellariae baicalensis) a GUA LOU REN (Semen trichosanthis) prečisťujú horúčosť z pľúc a pomáhajú nariediť tuhý hlien. Ničí bakteriálnu infekciu a toxíny takto vzniknuté a odstraňujú zatuhnutý, zauzlený hlien. Obe byliny môžu byť použité tiež pri liečbe pľúcneho abscesu, bolesti a tlaku na hrudi. XING REN (Semen pruni armenicae) zastavuje kašeľ, usmerňuje tok pľúcnej energie a spriechodňuje stolicu. Keď je v pľúcach horúčosť a hlien, býva pridružená zápcha. Keď voľne odchádza stolica, uvoľní sa lepšie stagnácia v pľúcach. SHENG JIANG (Rhizoma zingiberis officinalis recens) zlepšuje trávenie a rozpúšťa hlien stagnujúci v pľúcach, prieduškách a nose.

Autor zmesi:
Autor: Dr. WU KUN. Tato směs byla poprvé uvedena v díle YI FANG KAO v r. 1584.

: 200 kuliček/ 33g


Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie