062 JIA WEI XIAO YAO WAN UPOKOJENIE ZČERENEJ HLADINY

062 JIA WEI XIAO YAO WAN UPOKOJENIE ZČERENEJ HLADINY

Podráždenosť, sklon k zlosteniu sa, pocity horkosti, kožné zápaly u žien. Zhoršovanie problémov pred menštruáciou, jarná detoxikácia

Hlavné zameranie:
- pocit vnútornej horkosti či vyprahlosti
- výraznejšia podráždenosť s tendenciou k ľahkému emočnému vzplanutiu
- sklon k nespavosti a myšlienkovému nepokoju
- iné prejavy "horkosti" v organizme
- pálení záhy, sklon ku gynekologickým zápalom, problémová pleť, prevažne pred menštruáciou

Zmes je modifikáciou predchádzajúceho produktu a okrem bylín na uvoľnenie napätia a podráždenosti naviac obsahuje skupinu bylín na zvládnutie horúčosti, pochádzajúcej zo spomínaného „tlakového hrnca". Opäť jav, ktorý každý niekedy zažil na vlastnej koži či v blízkom okolí. No na rozdiel od zmesi 061, v tomto prípade rozdeľujeme obsiahnuté byliny do štyroch skupín. Prvé tri sú opäť zhodné – posilnenie jangovej energie, výživa jinu a uvoľnenie energetického obehu. Novú štvrtú skupinu predstavujú byliny „prečisťujúce horúčosť" a to na úrovni telesnej – zápal, pocit prehriatia a vyprahnutosti, energetickej – opakované emocionálne výbuchy či na úrovni psychickej – sklon k nespavosti, myšlienkový nepokoj.

Zmes je jedným z najčastejšie užívaných produktov čínskej medicíny na svete.

Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 8 guľôčok. Účinok možno pozorovať po týždni užívania. Pri trvalej stresovej záťaži je vhodné dlhodobé podávanie. Pri predmenštruačnom syndróme sa podáva 5 dní pred začiatkom menštruácie. Pri kombinácii s inými produktmi sa podáva z každého druhu 3x denne 4 – 8 guľôčok, dávka sa môže ľubovoľne znižovať či zvyšovať podľa stavu.

Pre UPOKOJENIE ZČERENEJ HLADINY platí i tu všetko, čo bolo napísané pri zmesi 061-VOLNOSŤ SLOBODNÉHO PÚTNIKA. Vďaka dvom bylinám, ktoré tu boli pridané naviac, má však tato zmes lepšiu pôsobnosť na pleť (akné pred menštruáciou), je o niečo viac protizápalová a upokojujúca. Pretože viac "chladí", podáva sa vtedy, keď nie sú prítomné poruchy termoregulácie (výrazne studené končatiny, zmrznutosť, neznášanlivosť chladu). Pokiaľ tieto prejavy sú, užívame radšej zmes 061-VOLNOSŤ SLOBODNÉHO PÚTNIKA. Štvrtá skupina bylín, známa svojím "osviežujúcim" a protizápalovým pôsobením je tvorená dvojicou bylín (gardénia, pivoňka polokrovitá).

Tu tak isto platí kombinácia uvedené pri zmesi 061- VOLNOSŤ SLOBODNÉHO PÚTNIKA s malými odchýlkami. Pri bolestivej menštruácii je možné kombinovať s niektorou s týchto zmesí: 051- UVOĽNENIE KARMÍNOVEJ RIEKY, 052- ÚNIK Z OBRUČÍ či 045- PILULKA VÝBUCHU SMIECHU. Pri opuchoch objavujúcich sa pred menštruáciou podávať spolu so zmesou 106- PILULKA PIATICH ŠUPIEK. Pri nespavosti užívať spolu s niektorým z produktov 121- ELIXÍR NEBESKÉHO CÍSARA, 122- OBETA MOCNÉMU VLÁDCOVI, 123- PERLEŤ MESAČNEJ ROSY či 127- KREHKOSŤ SAKUROVÉHO KVETU. Pri veľkých výkyvoch nálad hraničiacich s hystériou sa podáva spolu so zmesou 124- TREPOTANIE ZÁSTAV VO VETRE. Pri súčasných klimakterických problémoch sa užíva s produktmi 185- SVIEŽOSŤ Z PODVEČERNEJ PAGODY, 058- SEDEM DÔVERNÍKOV apod. Pri veľkej únave je možné kombinovať napríklad so zmesou 152- TYGRÍ PRAMEŇ. Pri pálení záhy alebo žalúdku sa podáva spolu so zmesou 015- OBNOVA SPÁLENEJ KRAJINY. Pri gynekologických zápaloch s pálením a svrbením slizníc sa kombinuje so zmesou 057- PREHRADENIE TOKU ŽLTEJ RIEKY. Pri migrénach sa výhodne kombinuje s produkty 014- HORCOVÝ ELIXÍR alebo 112- STRHNUTIE SA JARNÉHO VÍCHRA, pri ostrých bodavých bolestiach potom skôr so zmesou 041- CESTIČKY PALÁCOVÉHO PARKU. Kombinácia s produktom 014- HORCOVÝ ELIXÍR prospieva i pri silnom nervovom podráždení. Pre mužov je ekvivalentom napríklad zmes 063- UKĽUDNENIE ZNESVÁRENÝCH alebo 064- UTÍŠENIE VETERNEJ BÚRKY, ktoré obsahujú väčší pomer jangových bylín a viac sa preto hodia pre mužský organizmus.

Dr. WEN SHENG v diele NEI KE ZHAI YAO, 19. stor. Táto kombinácia je modifikáciou inej zmesi (061), pochádzajúcej z roku 1078.

 

: 200 guľôčok/ 33g

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie