113 XIAO FENG WAN VÁNOK HODVÁBNEHO VEJÁRA

113 XIAO FENG WAN VÁNOK HODVÁBNEHO VEJÁRA

Ekzém, lupienka, svrbivé kožné zápaly, žihľavka

Ekzém, lupienka, svrbivé kožné zápaly, žihľavka.

Hlavné zameranie:
- ekzém
- žihľavka
- lupienka
- iné svrbivé kožné prejavy, napríklad plesňové

Táto zmes je určená na kožné zápaly prejavujúce sa začervenanou vyrážkou, mokvaním či naopak vysychaním s tvorbou šupín a svrbením. Podľa čínskej medicíny prečisťuje krv a tým lieči zápal kože. Podáva sa pri ekzémoch, začiatočných štádiách lupienky (najmä pri drobných roztrúsených ložiskách) a iných svrbiacich zápaloch kože.

Zmes cielene pôsobí na zlepšenie látkovej výmeny v koži.

Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 8 guľôčok. Účinok možno pozorovať po jednom mesiaci, ale na stabilizáciu je zvyčajne potrebné dlhšie užívanie.

Byliny tvoriace zmesi VÁNOK HODVÁBNÉHO VEJÁRA rozdeľujeme na vnútorne pôsobiaci - zaoberajúci sa detoxikáciou organizmu a byliny upravujúce imunitu a odpoveď organizmu na vonkajšie vplyvy. Ich pôsobenie je však vzájomne prepojené - napríklad po opakovaných infekciách často dochádza k zhoršeniu ekzému či iných svrbivých kožných zápalov. To znamená, že imunita po nedobre zvládnutých infekciách je naštartovaná smerom k zápalu a za cieľ si vyberá akúkoľvek oslabenú či problematickou časť organizmu, v tomto prípade zapálenú kožu. Detoxikačné byliny teda jednak zbavujú organizmus zostatkov zápalov, jednak "tíší" rozjatrené imunitní reakcie. Podstatné je vylepšenie trávenia, čím sa rozumie schopnosť organizmu "rozliať" vhodné a nevhodné zložky stravy a obmedzenie vstrebávania či jednoduchšie vylučovanie tých škodlivých (v zmesi napríklad jerlín, atraktylis a ďalšie).

Zmes je ideálna pre stavy, kedy je viac postihnutá horná polovica tela. Je rovnako vhodnejšia pri suchých ekzémoch a iných svrbivých ochoreniach. V prípade prevažného postihnutia dolnej polovice kombinujeme s prípravkom 111-ÚDOLIE MOKRAĎOVÝCH POLÍ v rovnakých dávkach. Pri búrlivom priebehu alebo pri mokvajúcej kože (spontánne či po škrabaní) kombinujeme sa zmesí 014-HORCOVÝ ELIXÍR, alebo spočiatku dávame iba túto. Vhodná do kombinácie pri týchto stavoch môže byť i zmes 013-ČISTÝ TOK RIEKY, prevažne pri stavoch komplikovaných zápchou. Pri sklone k hnisaniu (časté pri nasadnutí infekcie do postihnutej kože) podávame spolu sa zmesou 011-PÄTORO UHASENÍ SOPKY, ktorú však po odznený týchto komplikácií opäť vysadíme. Pri postihnutí veľkej časti kože podávame spolu s predpisom 012-TIEŇ BROKÁTOVÉHO ZÁVOJA. Pre doliečenie postihnutej kože podávame spolu so zmesou 161-PILULKA ŠTYROCH ŠĽACHTIČIEN, ktorá zvláčňuje a vyživuje kožu. Celkové podávanie doplňujeme lokálnou aplikáciou pripravovaných krémov a odvarov z čínskych bylín, dostupné na pracovisko TCM. V prípade alergické nádchy či astmy kombinujeme zmes s príslušnými preparátmi uvedenými v sekciách o alergiách a dýchacích problémoch.

Dr. LIU YUAN SU, po prvý krát v jeho diele HUANG DI SU WEN XUAN MING LUN FANG, r. 1172.

 200 guľôčok/ 33g

Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie