184 ER LONG ZUO CI WAN TÍŠENIE MINGSKÝCH ZVONOV

184 ER LONG ZUO CI WAN TÍŠENIE MINGSKÝCH ZVONOV

Zhoršovanie sluchu, šumenie alebo pískanie v ušiach.

Hlavné zameranie:
- hučanie, pískanie, či zvonenie v ušiach
- zhoršenie sluchu

Táto zmes sa používa na dlhšie trvajúce ťažkosti spojené s nepríjemným sluchovým fenoménom ako je zvonenie alebo hučanie v ušiach alebo na postupné zhoršovanie sluchu. Uvedené ťažkosti súvisia so zhoršovaním krvného zásobovania sluchového aparátu, alebo sa objavujú ako následok zaťaženia uší dlhodobým hlukom. Niekedy sú príčiny nejasné a lekárske vyšetrenie nepreukáže žiadnu patológiu. Podľa čínskej medicíny v týchto prípadoch za zhoršenie sluchu a zvukové preludy môže oslabená energie ľadvín.

Začať je potrebné čo najskôr. Časom už dochádza k zafixovaniu ťažkostí, kedy sú šance na vyliečenie minimálne.

Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 8 guľôčok. Prvé príznaky zlepšenia možno očakávať po dvoch až troch mesiacoch, inak sa predpokladá užívanie dlhšie, zvyčajne polročné.

Jedná se o modifikáciu zmesi LIU WEI DI HUANG WAN doplnenú o dve zložky Zhi shi (Magnetitum) a Chai hu (Radix bupleuri). Pôvodná zmes veľmi doplňuje nedostatok Yinu obličiek, Zhi shi a Chai hu pomáhajú kontrolovať a ukotviť pečeňový Yang, aby nesúupal nahor. Obličky vyžívujú pečeň, utišujú nadmerný Yang a bránia jeho vzbúreniu. Ak je pečeň zdravá, kotví a normalizuje Yang. Shan zhu yu (Fructus corni officinalis) posiľuje obličky a pomáha udržať životne dôležitú esenciu Yin. Bráni nadmernému močeniu a inkontinencii, ochraňuje tekutiny. Shan yao (Radix dioscorae oppositae) zlepšuje zažívánie a chuť k jedlu, asistuje pri nádychu, vyživuje obličky. Shu di huang (Radix rehmanniae glutinosae praep) vyživuje krv, Yin a Yang. Doplnením krvi zaisťuje aj výživu pre kožu, vlasy, nehty a uši. Súčasne posiľuje srdce a pečeň, ktoré vyžadujú dostatok krvi ku svojej správnej funkcii. Fu ling (Sclerotium poriae cocos) zlepšuje zažívánie a upravuje prirodzenú cirkuláciui tekutín v tele tak, aby dosiahla miesta určenia, ktoré zvlhčuje a vyživuje. Mu dan pi (Cortex moutan radicis) ochladzuje krv, prečisťuje horko pečene. Rozhýbáva stagnáciui spôsobenú zahustením krvi a horkom. Ze xie (Rhizoma alismatis orientalis) prečisťuje horko obličiek, ktoré dvíha nahor yinové zložky a odvádza nadmernú vlhkosť, ktorá spôsobuje stagnáciu.

Dr. DAI TIAN ZHANG. Táto zmes bola prvýkrát uvedená v diele GUANG WEN YI LUN v r. 1722.

 200 guľôčok/ 33g

Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info