184 ER LONG ZUO CI WAN TÍŠENIE MINGSKÝCH ZVONOV

184 ER LONG ZUO CI WAN TÍŠENIE MINGSKÝCH ZVONOV

Zhoršovanie sluchu, šumenie alebo pískanie v ušiach.

Hlavné zameranie:
- hučanie, pískanie, či zvonenie v ušiach
- zhoršenie sluchu

Táto zmes sa používa na dlhšie trvajúce ťažkosti spojené s nepríjemným sluchovým fenoménom ako je zvonenie alebo hučanie v ušiach alebo na postupné zhoršovanie sluchu. Uvedené ťažkosti súvisia so zhoršovaním krvného zásobovania sluchového aparátu, alebo sa objavujú ako následok zaťaženia uší dlhodobým hlukom. Niekedy sú príčiny nejasné a lekárske vyšetrenie nepreukáže žiadnu patológiu. Podľa čínskej medicíny v týchto prípadoch za zhoršenie sluchu a zvukové preludy môže oslabená energie ľadvín.

Začať je potrebné čo najskôr. Časom už dochádza k zafixovaniu ťažkostí, kedy sú šance na vyliečenie minimálne.

Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 8 guľôčok. Prvé príznaky zlepšenia možno očakávať po dvoch až troch mesiacoch, inak sa predpokladá užívanie dlhšie, zvyčajne polročné.

Jedná se o modifikáciu zmesi LIU WEI DI HUANG WAN doplnenú o dve zložky Zhi shi (Magnetitum) a Chai hu (Radix bupleuri). Pôvodná zmes veľmi doplňuje nedostatok Yinu obličiek, Zhi shi a Chai hu pomáhajú kontrolovať a ukotviť pečeňový Yang, aby nesúupal nahor. Obličky vyžívujú pečeň, utišujú nadmerný Yang a bránia jeho vzbúreniu. Ak je pečeň zdravá, kotví a normalizuje Yang. Shan zhu yu (Fructus corni officinalis) posiľuje obličky a pomáha udržať životne dôležitú esenciu Yin. Bráni nadmernému močeniu a inkontinencii, ochraňuje tekutiny. Shan yao (Radix dioscorae oppositae) zlepšuje zažívánie a chuť k jedlu, asistuje pri nádychu, vyživuje obličky. Shu di huang (Radix rehmanniae glutinosae praep) vyživuje krv, Yin a Yang. Doplnením krvi zaisťuje aj výživu pre kožu, vlasy, nehty a uši. Súčasne posiľuje srdce a pečeň, ktoré vyžadujú dostatok krvi ku svojej správnej funkcii. Fu ling (Sclerotium poriae cocos) zlepšuje zažívánie a upravuje prirodzenú cirkuláciui tekutín v tele tak, aby dosiahla miesta určenia, ktoré zvlhčuje a vyživuje. Mu dan pi (Cortex moutan radicis) ochladzuje krv, prečisťuje horko pečene. Rozhýbáva stagnáciui spôsobenú zahustením krvi a horkom. Ze xie (Rhizoma alismatis orientalis) prečisťuje horko obličiek, ktoré dvíha nahor yinové zložky a odvádza nadmernú vlhkosť, ktorá spôsobuje stagnáciu.

Dr. DAI TIAN ZHANG. Táto zmes bola prvýkrát uvedená v diele GUANG WEN YI LUN v r. 1722.

 200 guľôčok/ 33g

Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie