185 ZHI BAI DI HUANG WAN SVIEŽOSŤ Z PODVEČERNEJ PAGODY

185 ZHI BAI DI HUANG WAN SVIEŽOSŤ Z PODVEČERNEJ PAGODY

Návaly horkosti a potenia, padanie vlasov, suchá pokožka. Nočné potenie.

Hlavné zameranie:
- návaly potenia a horúčosti v klimaktériu
- emočná podráždenosť a nestabilita
- nočné potenie
- suchosť slizníc, smäd, zvädnutá pleť
- rednutie kostí
- stavy po operácii maternice

Postupujúcim vekom prirodzene dochádza k starnutiu organizmu, podmienenom „vyčerpávaním energetických zásob". Pokiaľ je tento proces pozvoľný a plynulý, nepredstavuje pre človeka žiadny špecifický problém. Vinou vyčerpania, stresov a rôznych ochorení zaťažujúcich organizmus, však môže oslabený organizmus v určitom období podľahnúť a horšie zvládať proces úbytku vitálnej energie. Jedno z týchto období je obdobie klimaktéria, kedy úbytkom jinových zásob dochádza k „prehriatiu a vysušeniu" organizmu – návalom, poteniu, pocitom horúčosti, zhoršeniu kože. Objavuje sa tiež precitlivenosť a podráždenosť – opäť príznaky nerovnováhy.

V orientálnych krajinách je normálne užívať od určitého veku preparáty na doplnenie jinu v rámci prevencie starnutia.

Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 8 – 16 guľôčok. Účinok možno pozorovať po jednom mesiaci, potom je vhodná udržovacia liečba po dobu pol roku v dávke 3x denne 4 guľôčky.

Zmes sa skladá z ôsmych bylín, kombinovaných pre potreby upravenia novej hormonálnej rovnováhy (znižovanie produkcie hormónov vaječníkmi na jednej strane, pričom hlavným dodávateľom zostávajú nadobličky. Pretože súčasne klesá množstvo receptorov, na ktoré hormóny nasadajú (najmä v maternici), časom sa obnoví rovnováha. Byliny nepôsobia substitučne – dodávkou fytoestrogénov, ale upravujú ich vlastnú produkciu.

SVIEŽOSŤ PODVEČERNEJ PAGODY má niektoré spoločné indikácie so zmesou 058-SEDEM DôVERNÍKOV. ObE Sú určené pri potiažach súvisacich s klimakterickými potiažami. Zmes 058-SEDEM DôVERNÍKOV je vhodnejšia pri veľkom potení a výraznej horkosti - menej doplňuje a viac znižuje prejavy horka. Začínáme s ňou teda pri výrazných potiažach. V prípade ich zmiernenia sa oba produkty podávajú v polovičných dávkach dohromady s postupným prechodom ku zmesi SVIEŽOSŤ PODVEČERNEJ PAGODY. Pri výraznom smäde a suchote sliznice je možné kombinovať so zmesou 189-VODA Z HORSKÝCH PRAMEŇOV a to v pôvodných či polovičných dávkach pri oboch produktoch. Pri zvýšenom krvnom tlaku, bolestiach hlavy a veľkej podráždenosti sa podává spolu so zmesou 014-HORCOVÝ ELIXÍR alebo 112-STRHNUTIE SA JARNÉHO VÍCHRA. Pri podráždenosti kombinujeme so zmesou 062-SKĽUDNENIE ZČERENEJ HLADINY. Pri osteoporóze (rednutie kostí) a neprítomnosti ostatných príznakov je vhodné podávať zmes 163-TAJOMSTVO HAVRANIEHO COPU, obsahujúci koreň rdesna mnohokvetového. Táto bylina má jasne preukázaný priaznivý vplyv na zvyšovanie kostnej hustoty.

Dr. QIN JING MING, zmes sa prvýkrát objavila v diele ZHANG YIN MAI ZHI, v r. 1702.

200 guľôčok/ 33g

Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie