192 GUI PI WAN HARMÓNIA Z BROSKYŇOVÉHO HÁJA

192 GUI PI WAN HARMÓNIA Z BROSKYŇOVÉHO HÁJA

Duševná prepracovanosť, poruchy spánku, nadmerné uvažovanie. Posilnenie mentálneho výkonu.

Hlavné zameranie:
- duševná prepracovanosť
- zábudlivosť a zhoršená intelektuálna výkonnosť
- poruchy spánku pri nadmernom premietaní
- sklon k úzkosti a srdečnej neuróze
- potreba zvýšeného mentálneho výkonu (skúšky, termínovaná duševná práca)

Bylinná zmes sa používa pri únave z prepracovanosti, najmä duševnej. K týmto stavom dochádza pri nevyváženosti fyzickej a psychickej záťaže s dlhodobým sústredením sa a mentálnym vypätím. Časom sa preťaženie mysle začne prejavovať zhoršením duševných funkcií, pamäti a nemožnosťou sústrediť sa. Človek sa stáva roztržitým a podráždeným, niekedy sa dostavuje úzkosť a strach z nastávajúceho stavu, časom sa pridružia poruchy spánku s neustálou predstavivosťou. Možné je búšenie srdca a nastupujúca telesná únava. Zmes je zostavená veľmi harmonicky – súčasne povzbudzuje telo, upokojuje psychiku a zlepšuje pamäť a sústredenosť.

Zmes sa podáva i deťom s prejavmi oneskorenia vývoja.

Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 8 guľôčok po dobu najmenej 4 týždňov. Môže sa podávať tiež preventívne, napríklad počas skúškového obdobia u študentov.

Moderným slovníkom by sa účinok zmesi dal popísať ako účinok adaptogenný, teda účinok, ktorý napomáha organizmu "preižť", adaptovať sa na vzniknutú situáciu. Hlavné pôsobenie zmesi mieri k centrálnemu nervovému systému, kde sa zvyšuje látková výmena, zlepšením prekrvenia. Zmes však nevyvolává nechcenú stimuláciu, čo vyplýva i z toho, že v popísaných indikáciach zlepšuje spánok. Ide skôr o ekonomizáciu mentálnych procesov - teda zabrať, keď je treba a vypnúť, keď si človek potrebuje odpočinúť a zregenerovať. Toto pôsobenie je zaistené najmä semienkom bioty a jujuby, plodom longanu (známym tiež pod označením liči) a ďalšími. Druhá skupina bylín upravuje a zlepšuje telesnú energiu, čím bráni pocitu fyzickej únavy a zmlátenosti (kozinec, atraktylis, pazvonok, sladké drievko).

Zmes sa obvykle podáva samostatne, ale môžu sa vyskytnúť stavy, kedy kombinácia s ďalšími produktami lepšie zodpovedá danému stavu. Pri väčšej nervozite, ktorá pramení z nastupujúcej únavy a blížiaceho sa termínu užívajte spolu s produktem 061-VOĽNOSŤ SLOBODNÉHO PÚTNÍKA, alebo 062-ZKĽUDNENIE ZČERENEJ HLADINY, čo je kombinácia vhodnejšia pre ženy. Pri mužoch sa kombinuje s produktom 063-UKĽUDNENIE ZNESVÁRENÝCH alebo 064-UTÍŠENIE VETERNEJ BÚRKY. Tieto kombinácie sú vhodné aj pre spreivodné zažívacie potiaže - bolesti žalúdku, hnačky, kŕče. Pri závažnej nespavosti sa dajú kombinovať spolu s niektorou zo zsmesí 121-ELIXÍR NEBESKÉHO CISÁRA, 122-OBETA MOCNÉMU VLÁDCOVI, 123-PERLEŤ MESAČNEJ HORY, 124-TREPOTANIE ZÁSTAV VO VETRE alebo 127-KREHKOSŤ SAKUROVÉHO KVETU , ktoré pridávame vo večernej dávke v počte 8 - 16 gulôčok. Oproti posledným jmenovaným zmesiam je HARMÓNIA Z BROSKYŇOVÉHO HÁJA účinnějšia pre zlepšenie mozgovej činnosti, ale menej účinná pre nespavosť. Taktiež lepšie pôsobí na sprievodné pocity únavy.

Dr. YANG YONG HE, zmes sa prvýkrát objavila v jeho diele YI SHENG FANG z r. 1253.

 200 guľôčok/ 33g

Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie