192 GUI PI WAN HARMÓNIA Z BROSKYŇOVÉHO HÁJA

192 GUI PI WAN HARMÓNIA Z BROSKYŇOVÉHO HÁJA

Duševná prepracovanosť, poruchy spánku, nadmerné uvažovanie. Posilnenie mentálneho výkonu.

Hlavné zameranie:
- duševná prepracovanosť
- zábudlivosť a zhoršená intelektuálna výkonnosť
- poruchy spánku pri nadmernom premietaní
- sklon k úzkosti a srdečnej neuróze
- potreba zvýšeného mentálneho výkonu (skúšky, termínovaná duševná práca)

Bylinná zmes sa používa pri únave z prepracovanosti, najmä duševnej. K týmto stavom dochádza pri nevyváženosti fyzickej a psychickej záťaže s dlhodobým sústredením sa a mentálnym vypätím. Časom sa preťaženie mysle začne prejavovať zhoršením duševných funkcií, pamäti a nemožnosťou sústrediť sa. Človek sa stáva roztržitým a podráždeným, niekedy sa dostavuje úzkosť a strach z nastávajúceho stavu, časom sa pridružia poruchy spánku s neustálou predstavivosťou. Možné je búšenie srdca a nastupujúca telesná únava. Zmes je zostavená veľmi harmonicky – súčasne povzbudzuje telo, upokojuje psychiku a zlepšuje pamäť a sústredenosť.

Zmes sa podáva i deťom s prejavmi oneskorenia vývoja.

Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 8 guľôčok po dobu najmenej 4 týždňov. Môže sa podávať tiež preventívne, napríklad počas skúškového obdobia u študentov.

Moderným slovníkom by sa účinok zmesi dal popísať ako účinok adaptogenný, teda účinok, ktorý napomáha organizmu "preižť", adaptovať sa na vzniknutú situáciu. Hlavné pôsobenie zmesi mieri k centrálnemu nervovému systému, kde sa zvyšuje látková výmena, zlepšením prekrvenia. Zmes však nevyvolává nechcenú stimuláciu, čo vyplýva i z toho, že v popísaných indikáciach zlepšuje spánok. Ide skôr o ekonomizáciu mentálnych procesov - teda zabrať, keď je treba a vypnúť, keď si človek potrebuje odpočinúť a zregenerovať. Toto pôsobenie je zaistené najmä semienkom bioty a jujuby, plodom longanu (známym tiež pod označením liči) a ďalšími. Druhá skupina bylín upravuje a zlepšuje telesnú energiu, čím bráni pocitu fyzickej únavy a zmlátenosti (kozinec, atraktylis, pazvonok, sladké drievko).

Zmes sa obvykle podáva samostatne, ale môžu sa vyskytnúť stavy, kedy kombinácia s ďalšími produktami lepšie zodpovedá danému stavu. Pri väčšej nervozite, ktorá pramení z nastupujúcej únavy a blížiaceho sa termínu užívajte spolu s produktem 061-VOĽNOSŤ SLOBODNÉHO PÚTNÍKA, alebo 062-ZKĽUDNENIE ZČERENEJ HLADINY, čo je kombinácia vhodnejšia pre ženy. Pri mužoch sa kombinuje s produktom 063-UKĽUDNENIE ZNESVÁRENÝCH alebo 064-UTÍŠENIE VETERNEJ BÚRKY. Tieto kombinácie sú vhodné aj pre spreivodné zažívacie potiaže - bolesti žalúdku, hnačky, kŕče. Pri závažnej nespavosti sa dajú kombinovať spolu s niektorou zo zsmesí 121-ELIXÍR NEBESKÉHO CISÁRA, 122-OBETA MOCNÉMU VLÁDCOVI, 123-PERLEŤ MESAČNEJ HORY, 124-TREPOTANIE ZÁSTAV VO VETRE alebo 127-KREHKOSŤ SAKUROVÉHO KVETU , ktoré pridávame vo večernej dávke v počte 8 - 16 gulôčok. Oproti posledným jmenovaným zmesiam je HARMÓNIA Z BROSKYŇOVÉHO HÁJA účinnějšia pre zlepšenie mozgovej činnosti, ale menej účinná pre nespavosť. Taktiež lepšie pôsobí na sprievodné pocity únavy.

Dr. YANG YONG HE, zmes sa prvýkrát objavila v jeho diele YI SHENG FANG z r. 1253.

 200 guľôčok/ 33g

Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info