201 DU HUO JI SHENG WAN PEVNOSŤ PALÁCOVÉHO PILIERA

201 DU HUO JI SHENG WAN PEVNOSŤ PALÁCOVÉHO PILIERA

Bolesti dolnej časti shrbátu, bedier alebo kolien.

Hlavné zameranie:
-bolesti a pocit tiaže prevažne v dolnej časti chrbta a v dolných končatinách
-chronické bolesti kĺbov reagujúce na zmeny počasia
-ranná "rozlámanosť" a zhoršenie bolesti chrbta po fyzickej námahe

Zmes na posilnenie chrbta a nosných kĺbov organizmu. Pôsobí proti bolestiam v bedrovej a krížovej oblasti, ako i proti bolestiam kĺbov, najmä dolných končatín, ktoré sa zhoršujú počasím či únavou. Byliny v zmesi sú rozdelené do dvoch hlavných skupín. Jedna z nich zlepšuje prekrvenie postihnutých kostí a kĺbov a tým zabezpečuje zvýšenie ich odolnosti, druhá skupina pomáha pri chronickom zápale a opuchu a chráni organizmus pred precitlivenosťou na zmeny počasia.

Zmes sa užíva pri chronických reumatizmoch a jej účinok je zameraný na dolnú polovicu tela.

Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 8 guľôčok. Zlepšenie možno pozorovať u akútnych ťažkostí po 1 – 2 týždňoch, pri chronických ťažkostiach po 4 – 6 týždňoch. Vhodná je kombinácia s lokálne pôsobiacimi zmesami v podobe náplastí či roztokov (viď. 349 – 354).

DANG SHEN (Radix codonopsis pilosulae), FU LING (Scleroticum poriae cocos), GAN CAO, SHENG DI HUANG, DANG GUI (Radix angelicae chinensis) a CHUAN XIONG (Radix ligustici walichii) zlepšujú trávenie, doplňujú krv a regulujú prúdenie energie Qi a krvi. Keď máte dostatok krvi a energie Qi, obe voľne cirkulujú a nedochádza k blokádam spôsobujúcim bolesť. DU ZHONG (Cortex eucommiae ulmoidis) posilňuje obličky, spevňuje bedrovú oblasť, vyživuje šľachy a kĺby, upravuje cirkuláciu energie Qi a krvi. DU HUO (Radix angelicae pubescentis) hlavná bylina posilňujúca bedrovú oblasť. Tlmí bolesti chrbta - ako akútne, tak chronické. Odstraňuje nepríjemné príznaky spojené s postihnutím kĺbov tým, že odvádza vietor a nadmernú vlhkosť. SANG JI SHENG (Ramulus loranthi) vyživuje pečeň a obličky, spevňuje bedrá a kolená, doplňuje krv a telesné tekutiny. Tým vyvažuje vysušujúce a zahrievacie pôsobenie ostatných bylín obsiahnutých v zmesi. ROU GUI (Corex cinnamoni cassiae) zahrieva obličky, zvyšuje vitalitu tým, že "rozdýchava oheň, ktorý prehrieva všetky dráhy v tele" QIN JIAO (Radix gentianae), FANG FENG (Radix ledebourellae divaricapae), NIU XI (Radix actyranthis bidentatae) a XI XIN (Herba asari) podporujú cirkuláciu, zvlhčujú šľachy a zmierňujú príznaky u postihnutých kĺbov.

Dr. SUN SI-MIAO. Zmes bola po prvý krát uvedená v diele QIAN JIN YAO FANG V R. 652.

 200 guľôčok/ 33g

Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info