201 DU HUO JI SHENG WAN PEVNOSŤ PALÁCOVÉHO PILIERA

201 DU HUO JI SHENG WAN PEVNOSŤ PALÁCOVÉHO PILIERA

Bolesti dolnej časti shrbátu, bedier alebo kolien.

Hlavné zameranie:
-bolesti a pocit tiaže prevažne v dolnej časti chrbta a v dolných končatinách
-chronické bolesti kĺbov reagujúce na zmeny počasia
-ranná "rozlámanosť" a zhoršenie bolesti chrbta po fyzickej námahe

Zmes na posilnenie chrbta a nosných kĺbov organizmu. Pôsobí proti bolestiam v bedrovej a krížovej oblasti, ako i proti bolestiam kĺbov, najmä dolných končatín, ktoré sa zhoršujú počasím či únavou. Byliny v zmesi sú rozdelené do dvoch hlavných skupín. Jedna z nich zlepšuje prekrvenie postihnutých kostí a kĺbov a tým zabezpečuje zvýšenie ich odolnosti, druhá skupina pomáha pri chronickom zápale a opuchu a chráni organizmus pred precitlivenosťou na zmeny počasia.

Zmes sa užíva pri chronických reumatizmoch a jej účinok je zameraný na dolnú polovicu tela.

Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 8 guľôčok. Zlepšenie možno pozorovať u akútnych ťažkostí po 1 – 2 týždňoch, pri chronických ťažkostiach po 4 – 6 týždňoch. Vhodná je kombinácia s lokálne pôsobiacimi zmesami v podobe náplastí či roztokov (viď. 349 – 354).

DANG SHEN (Radix codonopsis pilosulae), FU LING (Scleroticum poriae cocos), GAN CAO, SHENG DI HUANG, DANG GUI (Radix angelicae chinensis) a CHUAN XIONG (Radix ligustici walichii) zlepšujú trávenie, doplňujú krv a regulujú prúdenie energie Qi a krvi. Keď máte dostatok krvi a energie Qi, obe voľne cirkulujú a nedochádza k blokádam spôsobujúcim bolesť. DU ZHONG (Cortex eucommiae ulmoidis) posilňuje obličky, spevňuje bedrovú oblasť, vyživuje šľachy a kĺby, upravuje cirkuláciu energie Qi a krvi. DU HUO (Radix angelicae pubescentis) hlavná bylina posilňujúca bedrovú oblasť. Tlmí bolesti chrbta - ako akútne, tak chronické. Odstraňuje nepríjemné príznaky spojené s postihnutím kĺbov tým, že odvádza vietor a nadmernú vlhkosť. SANG JI SHENG (Ramulus loranthi) vyživuje pečeň a obličky, spevňuje bedrá a kolená, doplňuje krv a telesné tekutiny. Tým vyvažuje vysušujúce a zahrievacie pôsobenie ostatných bylín obsiahnutých v zmesi. ROU GUI (Corex cinnamoni cassiae) zahrieva obličky, zvyšuje vitalitu tým, že "rozdýchava oheň, ktorý prehrieva všetky dráhy v tele" QIN JIAO (Radix gentianae), FANG FENG (Radix ledebourellae divaricapae), NIU XI (Radix actyranthis bidentatae) a XI XIN (Herba asari) podporujú cirkuláciu, zvlhčujú šľachy a zmierňujú príznaky u postihnutých kĺbov.

Dr. SUN SI-MIAO. Zmes bola po prvý krát uvedená v diele QIAN JIN YAO FANG V R. 652.

 200 guľôčok/ 33g

Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie