205 JIN GU DIE SHANG WAN HÚŽEVNATOSŤ BAMBUSOVÉHO VÝHONKU

205 JIN GU DIE SHANG WAN HÚŽEVNATOSŤ BAMBUSOVÉHO VÝHONKU

Bolesti po úrazoch, pomliaždeniny, pooperačné stavy. Podpora hojenia.

Hlavné zameranie:
- bolesti po poranění, výronu, pohmoždění svalů či zlomeninách kostí
- svalová zatuhnutí při jednostranném pohybu či strnulé poloze
- přetížení šlach (tenisový loket)
- syndrom karpálního tunelu (bolesti po vnitřní straně zápěstí, rovněž často z přetížení ruky)
- náhlé bolesti zad při přetížení

Zmes pôsobí na regeneráciu a vnútorné ošetrenie tkaniva poškodeného úrazom. Užíva sa na akékoľvek poranenia šliach, svalov, kĺbov či kostí. Osemnásť uvážlivo skombinovaných bylín pokrýva všetky potreby zranením poškodených tkanív – zmenšuje opuch, upravuje krvné zásobovanie oblasti, predchádza vzniku zápalu, zrýchľuje vstrebávanie krvného výronu a zaisťuje dostatočné zásobovanie živinami a stavebnými kameňmi.

Zároveň podporuje hojenie jaziev po operáciách, bráni vzniku keloidných (vystúpených) jaziev.

Dávkovanie a doba užívania:
U akútnych poúrazových stavoch a náhlych bolestiach 5x denne 8 – 16 guľôčok. Pri dlhodobých bolestiach 3x denne 8 – 16 guľôčok, pričom možno známky zlepšenia pozorovať po dvoch až troch týždňoch. Vhodná je kombinácia s lokálne pôsobiacimi zmesami v podobe náplastí či roztokov (viď 349 – 354).

Pri akútnych stavoch následkom poranenia vzniká opuch, často sprevádzaný krvným výronom. Opuch bráni pohybu (šetriaci mechanizmus), ale súčasne blokuje patričnú cirkuláciu krvi v tkanive a tak zpomaluje hojenie. V tomto prípade majú byliny v zmesi za úlohu práve zmenšenie opuchu jeho "odplavením" do lymfatického a žilného systému, privedenie živín, kyslíku a stavebných kameňov k obnove tkaniva a urýchlenie vstrebávania krvného výronu. Slovami čínskej medicíny je spoločným menovateľom spriechodnenia lokálneho riečišťa dráh, podobne, ako je to pri akupunktúre. Pri chronických potiažiach sa často vinou nesprávnej záťaže niektorej svalovej skupiny vyvinie takzvaná myogelóza. Svalová časť sa stiahne do kŕču a kvôli nesprávnemu zásobeniu sa v oblasti vyzráža rosolovitá hmota, hmatateľná ako "hrbol" pod kožou. Liečba je opäť založená na podobnom princípe, akurát trvá dlhšiu dobu.Typickými predstaviteľmi bylín, užívaných pri popísaných stavoch sú notoginseng, vzácne živice - myrha, olibanum (kadidlo) a ďalšie.

Pri bolestiach kĺbov pri reume sa podáva skôr niektorá zo zmesí 201-PEVNOSŤ PALÁCOVÉHO PILIERU alebo 202-ŽIARA ŽERAVÉHO OHNISKA . Pri náhlych bolestiach chrbátu sa kombinuje spolu s produktom 201-PEVNOSŤ PALÁCOVÉHO PILIERU v pôvodných či zvýšených dávkach a lokálnym prostriedkom. Zmes sa vhodne kombinuje s lokálnou liečbou v podobe produktov 352-TIBETSKÁ BYLINNÁ NÁPLASŤ alebo 354-KURKUMOVÝ SPREJ .

200 guľôčok/ 33g

Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie