P076 PING WEI PIAN PILULKA HLADIACA ŽALÚDOK

P076 PING WEI PIAN PILULKA HLADIACA ŽALÚDOK

Tlak a nafúknutie žalúdka, nechutenstvo, hnačka, únava a slabosť po jedle, škŕkanie v bruchu

Hlavné zameranie:

- poruchy trávenia
- únava, zhoršujúca sa po jedle
- nechutenstvo

Podľa klasických textov sú vyššie uvedené príznaky typické pre zaplavenie tráviaceho traktu vlhkosťou, v dôsledku čoho dôjde k zablokovaniu samotného trávenia a stagnácii potravy v žalúdku. Prejavuje sa to prevažne nafukovaním, tlakom v bruchu, nechutenstvom, pocitom ťažkých končatín a únavou, hnačkou. Býva pachuť v ústach a lepivý pocit na jazyku. Rovnako pri cestovateľských hnačkách (črevnej chrípke). Vlhkosť je v danej situácii najľahšie odstrániteľná pôsobením vysušujúcich aromatických bylín, ktoré tvoria túto zmes.

Dietetické opatrenia sú nevyhnutnou súčasťou liečby, strava ľahká a chuťovo vyvážená, bez mliečnych výrobkov a sladkých jedál.

Dávkovanie a doba užívania:
2 x denne po 6 tabliet pred jedlom.
Výrobok nie je určený pre deti a tehotné ženy.

Rozbor zmesi
Zmes sa užíva prevažne v prípade nahromadenia chladnej vlhkosti v strednom ohnisku, viacmenej sa tento predpis často stáva základom rozšírených zmesí, ktoré môžu riešiť stavy vlhkej horúčosti, blokády QI v strednom ohnisku alebo nedostatok YANG sleziny a z toho vyvstávajúce stagnácie v stredom ohnisku. Vo svojej klasickej podobe zmes slúži k úprave žalúdočnej nerovnováhy, prejavujúcej sa pocitmi ťažoby v nadbrušku po jedle, únavnosťou, zhoršujúcou sa po jedle, škŕkaním brucha, nechutenstvom, hnačkami a nauzeou. Klasicky ide o jednoduchú formulu, ktorá zaisťuje nenarušené trávenie.

Čo povedali majstri
ZAO SHI JIAN PI - vysuší vlhkosť, spevní slezinu. XING QI HE WEI - rozhýbe QI, harmonizuje žalúdok. Cisárskou bylinou je tu CANG ZHU (Rhizoma Atractylodis Lanceae). Jej hlavnou funkciou je spevnenie sleziny a rozhýbanie stagnujúcej QI za súčasného vysušovania vlhkosti v strednom ohnisku. Ministrom je HOU PO (Cortex Magnoliae), ktorý významne napomáha oživeniu toku QI v strednom ohnisku, odstraňuje pocit plnosti vznikajúci akumuláciou vlhkosti a pomáha odstraňovať TAN, ktorý zo stagnujúcej vlhkosti často vzniká. Asistent CHEN PI (Pericarpium Citri Reticulatae) harmonizuje stredné ohnisko a žalúdok, podporuje vysušenie vlhkosti a napomáha odstraňovaniu TAN. Poslovia zmesi ZHI GAN CAO (Radix Glycyrrhizae Uralensis Praep.), DA ZAO (Fructus Jujubae) a SHENG JIANG (Rhizoma Zingiberis Recens) ďalej harmonizujú QI stredného ohniska a koordinujú pôsobenie predchádzajúcich vládnych zložiek.

Jazyk je opuchnutý so silným bielym mastným povlakom.

 Balenie: 100 tabliet/33 g

Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie