P076 PING WEI PIAN PILULKA HLADIACA ŽALÚDOK

P076 PING WEI PIAN PILULKA HLADIACA ŽALÚDOK

Tlak a nafúknutie žalúdka, nechutenstvo, hnačka, únava a slabosť po jedle, škŕkanie v bruchu

Hlavné zameranie:

- poruchy trávenia
- únava, zhoršujúca sa po jedle
- nechutenstvo

Podľa klasických textov sú vyššie uvedené príznaky typické pre zaplavenie tráviaceho traktu vlhkosťou, v dôsledku čoho dôjde k zablokovaniu samotného trávenia a stagnácii potravy v žalúdku. Prejavuje sa to prevažne nafukovaním, tlakom v bruchu, nechutenstvom, pocitom ťažkých končatín a únavou, hnačkou. Býva pachuť v ústach a lepivý pocit na jazyku. Rovnako pri cestovateľských hnačkách (črevnej chrípke). Vlhkosť je v danej situácii najľahšie odstrániteľná pôsobením vysušujúcich aromatických bylín, ktoré tvoria túto zmes.

Dietetické opatrenia sú nevyhnutnou súčasťou liečby, strava ľahká a chuťovo vyvážená, bez mliečnych výrobkov a sladkých jedál.

Dávkovanie a doba užívania:
2 x denne po 6 tabliet pred jedlom.
Výrobok nie je určený pre deti a tehotné ženy.

Rozbor zmesi
Zmes sa užíva prevažne v prípade nahromadenia chladnej vlhkosti v strednom ohnisku, viacmenej sa tento predpis často stáva základom rozšírených zmesí, ktoré môžu riešiť stavy vlhkej horúčosti, blokády QI v strednom ohnisku alebo nedostatok YANG sleziny a z toho vyvstávajúce stagnácie v stredom ohnisku. Vo svojej klasickej podobe zmes slúži k úprave žalúdočnej nerovnováhy, prejavujúcej sa pocitmi ťažoby v nadbrušku po jedle, únavnosťou, zhoršujúcou sa po jedle, škŕkaním brucha, nechutenstvom, hnačkami a nauzeou. Klasicky ide o jednoduchú formulu, ktorá zaisťuje nenarušené trávenie.

Čo povedali majstri
ZAO SHI JIAN PI - vysuší vlhkosť, spevní slezinu. XING QI HE WEI - rozhýbe QI, harmonizuje žalúdok. Cisárskou bylinou je tu CANG ZHU (Rhizoma Atractylodis Lanceae). Jej hlavnou funkciou je spevnenie sleziny a rozhýbanie stagnujúcej QI za súčasného vysušovania vlhkosti v strednom ohnisku. Ministrom je HOU PO (Cortex Magnoliae), ktorý významne napomáha oživeniu toku QI v strednom ohnisku, odstraňuje pocit plnosti vznikajúci akumuláciou vlhkosti a pomáha odstraňovať TAN, ktorý zo stagnujúcej vlhkosti často vzniká. Asistent CHEN PI (Pericarpium Citri Reticulatae) harmonizuje stredné ohnisko a žalúdok, podporuje vysušenie vlhkosti a napomáha odstraňovaniu TAN. Poslovia zmesi ZHI GAN CAO (Radix Glycyrrhizae Uralensis Praep.), DA ZAO (Fructus Jujubae) a SHENG JIANG (Rhizoma Zingiberis Recens) ďalej harmonizujú QI stredného ohniska a koordinujú pôsobenie predchádzajúcich vládnych zložiek.

Jazyk je opuchnutý so silným bielym mastným povlakom.

 Balenie: 100 tabliet/33 g

Výživový doplnok, nenahrádza lterapiu liekmi. Neprekračujte odporúčané dávkovaie. Skladujte mimo dosah detí.
TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info