TČM Tradičná čínska medicína

TCM SLOVAKIA

FILM TU

Tradičná čínská medicína sprevádza ľudstvo už niekoľko tisícročí. Vďaka svojej geografickej polohe, sa táto civilizácia vyvíjala mnoho generáci úplne izolovane, Vytvorila si v mnohých smeroch unikátny pohľad na človeka v kontexte s prírodou a univerza. Preto nie je divu, že jedným z jeho popredných záujmov bol i človek a jeho ochorenie alebo lepšie povedané človek a jeho zdravie, udržanie zdravia a liečenie vybočenia z rovnováhy.

Po stovky generácií tisíce čínských mudrcov sledovalo človeka, prírodu a všetko, čo sa v nej vyskytuje v ich vzájomnom pôsobení. Všetko čo zistili, starostlivo zaznámenavali a podávali ďalšej generácii. Tá na to nadviazala, doplnila a podala pomyselnú štafetu ďalej. Celý postup umožnil vznik unikátného systému nazývaného tradičná čínska medicína, ktorá nachádza pre dnešneho človeka odpoveď na otázky s tak pevnou logikou a pravdivosťou, že len nerozumný človek by odvrhol toto dedičtvo pod plášťom falošného prehlásenia – čo nie je možné zmerať modernými metódami - to neexistuje.

Tradičná čínska medicína = TČM nie je liečiteľstvo, ale vysoko sofistikovaná vedecká medicínska disciplína.

Čínska bylinná medicína  je len časťou TČM a opisuje tisíce liečivých látok pochádzajúcich hlavne z rastlín, ale aj z niektorých minerálov a živočíšnych produktov.
Používa rôzne časti rastlín, ako sú listy, korene, stonky, kvety a semená. Byliny sú často kombinované a podávané vo forme čaju, kapsúl, kvapalných výťažkov, granúl alebo práškov. Jednou z takých foriem sú modernými metódami zpracované tradičné bylinné zmesi vo forme guľôčok WAN. Aj keď zostavovanie a predpisovanie tradičných silných bylinných zmesí je exkluzívnou doménou profesionálnych terapeutov tradičnej čínskej medicíny, je možne guľôčky doporučiť i pre laické použitie, lebo v situáciach odpovedajúcich popísaným stavom je ich podávanie efektívne a bezpečné i z rúk laika. Okrem guľočok ponúkame širokú škálu produktov na vonkajšie a vnútorné použitie.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info