AROMATERPIA - LIEČIVÉ ESENCIÁLNE OLEJE PRIMAVERA 

Éterické oleje (iné názvy: silice, esenciálne oleje, prchavé oleje, aromatické oleje)
sú zmesi prchavých látok s liečivými účinkami, získavané z rastlín destiláciou s vodnou parou, prípadne lisovaním.

Potreba pridelenia certifikátov vznikla v roku 2001, keď sa pojem prírodná kozmetika stal príliš bežný a často používaný pre výrobky veľmi rôznorodej kvality. Certifikácia slúži pre spotrebiteľov , aby mohli na trhu jednotlivé produkty jednoducho a jasne rozlíšiť. Podporuje transparentnosť a informovanosť.

Neviete si vybrať z kvalitných esenciálnych olejov?
Má to byť Primavera, Do Terra,  Young Living, NHR, Edens Garden.
Všetky sú sio organické a majú približne rovnaké miesta zberu...
Cena je však rôzna. Zohľadňuje náklady vynaložené na kúpu a spracovanie, maržu, ktorú si jednotlivé spoločnosti pridávajú k nákupnej cene a samozrejme  astronomicky rastie vkladmi do marketingu a spôsobu predaja.

100% prírodné
Éterické oleje sú komplexom vonných látok, ktoré obsahujú rastliny vo forme nepatrných olejových kvapôčok vo svojich kvetoch, stonkách, plodoch a koreňoch. Získavajú sa destiláciou, lisovaním za studena alebo extrakciou.

Bio kvalita
Bio kvalita označuje, že rastliny alebo zvieratá pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, t.j. bez použitia rizikových chemických látok (antibiotiká, priemyselné hnojivá, pesticídy, chemické aditíva ako sú umelé farbivá, sladidlá, syntetické prísady, konzervačné látky), bez použitia ionizujúceho ožarovania a genetického inžinierstva. 
Primavera je jednou z prvých spoločností certifikovaných dokonca známkou Demeter, ktorá je zárukou Bio kvality a najvyššieho štandardu v extrahovaní éterických olejov.  Na získanie lepších botanických extraktov prispieva starostlivý výber a ručné spracovanie rastlín.

demeterDEMETER KVALITA
Na mnohých bioproduktoch môžte nájsť označenie kvality slovkom DEMETER. Je to označenie biopotravín a bio eterických olejov, ktoré spĺňajú oveľa prísnejšie normy pre certifikáciu ako sú normy EU. Napríklad Brussel (EU) povoľuje na jednej poľnohospodárskej farme spracúvať časť produkcie v bio kvalite a časť konvenčným spôsobom, pri Demeter farmách to nie je možné. Demeter-poľnohospodári sú ekoproducenti z presvedčenia. Celú farmu chápu ako jeden organizmus. Chovajú len toľko zvierat, koľko krajina unesie. Neplatí tu len povinnosť, že krmivo musí byť v bio-kvalite, ale minimálne 50% z neho musí pochádzať z vlastnej produkcie. Demeter-farmy chápu ľudí, zvieratá, rastliny a pôdu ako jeden celok. Bio-dynamickí poľnohospodári (Demeter) posilňujú úrodnosť pôdy látkami, podobnými homeopatikám. Pozitívny vplyv týchto bio-dynamických preparátov na pôdu a rastliny bol vedecky dokázaný. Výrobky označené ako DEMETER sú vlajkovou loďou bio-trhu. Sú to bio-výrobky najvyššej kvality.

BDHI
CERTIFIKÁT BDIH
Najstrašia známka kvality v oblasti prírodnej kozmetiky. BDIH certifikát bol pôvodne platný iba v Nemecku. V súčastnosti ho udeľuje ho medzinárodný inštitút so sídlom v nemeckom Osterode. Certifikát zaručuje, že :-výrobok je vyrobený z najčistejších prírodných surovín z biologického poľnohospodárstva alebo kontrolovaného zberu vo voľnej prírode,
-zber surovín prebieha šetrne bez zaťaženia životného prostredia
-výrobok neobsahuje parafín, vazelínu a iné vedľajšie ropné produkty/látky petrochemického pôvodu
-výrobok neobsahuje žiadne syntetické konzervačné látky, farbivá a parfémy
-konečný výrobok a jeho jednotlivé zložky nie sú testované na zvieratách a ani sa testovanie nezadáva iným firmám

neskusane na zvieratachPrípravky firmy Primavera a ich ingrediencie sa netestujú na zvieratách.

 

 

 

natrueCERTIFIKAT NATRUE vznikol v roku 2008 s cieľom transparentne informovať spotrebiteľov o zložení biokozmetiky všade vo svete. Založili ho priekopníci vo výrobe biokozmetiky (Weleda, Logona, Lavera, Dr. Hauschka) v Bruseli. Medzinárodný certifikát NaTrue má prispieť k zachovaniu a garancii vysokých nárokov na výrobcov prírodnej kozmetiky a biokozmetiky. Niektoré značky kozmetiky postupne prechádzajú na certifáciu NaTrue.
NaTrue rozlišuje tri typy biokozmetiky, ktoré rozlišuje počtom hviezdčiek vo svojom logu. To umožňuje spotrebiteľovi sa jasne a rýchlo zorientovať v ponuke bio kozmetiky na trhu.

NaTrue* označuje prírodnú kozmetiku, ktorá neobsahuje žiadne chemické látky.
NaTrue** označuje prírodnú kozmetiku so 70% podielom biosurovín z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva alebo kontrolovaného zberu vo voľnej prírode.
NaTrue*** označuje biokozmetiku s 95% podielom surovín z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva alebo kontrolovaného zberu vo voľnej prírode.
Na všetkých troch úrovniach sú splnené kritériá pre certifikát BDIH – Kontrolovaná prírodná kozmetika.
Takmer všetky kozmetické produkty Primavera nesú známku „ kontrolovanej prírodnej kozmetiky" NaTrue.

ABSOLUE
Označuje kvalitu oleja, ktorú výrobca dosiahol špeciálnym spôsobom extrakcie oleja..
Veľmi vzácne oleje sa extrahujú pomocou organických rozpúšťadiel.
Takto vzniknutý roztok sa nazýva Konkret. Vedľa vonných látok obsahuje aj balastný vosk, ktorý sa oddelí rozpúšťaním v liehu a vymrzením, výsledná látka je Absolue  (absolútna silica).

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info